Čtení pomáhá

Fakta o projektu Čtení pomáhá
Projekt Čtení pomáhá rozdělí každý rok 10 milionů korun na dobročinné účely. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodnou dětští čtenáři.
Každý školák, který se zapojí do projektu, získá po úspěšném vyplnění testu kredit 50 korun, který věnuje na jeden z nominovaných dobročinných projektů.

Pomáhej tím, že si čteš !

Pokud je čtení tvoje záliba, můžeš také pomáhat potřebným.
Na stránkách www.ctenipomaha.cz se můžeš zaregistrovat, vybrat si jednu z nabízených knih pro 1.-5. třídu , 6.- 9. třídu. Knihu si přečteš a potom vyplníš test, který vyzkouší, jak pozorně jsi četl. Pokud test bude správně, získáš 50 kreditů, které proměníš v 50,- a můžeš je věnovat nějaké dobročinné organizaci, kterou si na stránkách vybereš.

Hodně knížek, jejichž přečtením můžeš pomáhat, je v našem čtenářském klubu.