Tělesná výchova

Přátelský florbalový turnaj s Pozděchovem - 1. stupeň

Ve čtvrtek 9. června nás navštivili žáci z Pozděchova. Přišli si prohlédnout naši školu, hlavně budoucí šesťáci. Seznámili se s našimi odbornými učebnami a asi nejvíce je zaujal náš zookoutek, kde si mohli pochovat naše mazlíčky. Po prohlídce pak následoval turnaj ve florbalu. Starší žáci z Pozděchova porazili naše kluky rozdílem jednoho bodu 4:3. Lépe se vedlo našim mladším žákům, kteří porazili Pozděchov 7:1. Nešlo ale tak o výsledek, jako si pořádně zahrát a najít si nové kamarády.

Mc Donald Cup - okrskové kolo 1. stupně, kategorie B

Konečně se nám rozběhly sportovní soutěže na 1. stupni. Ve čtvrtek 21. dubna naše škola pořádala okrskové kolo v malé kopané. Kluci bojovali statečně a po vysoké výhře nad Horní Lidčí nakonec podlehli Francově Lhotě, když nás opustila přesná střelba. Přesto musíme kluky pochválit za bojovnost a pěkné 2. místo. Jelikož našim nejmenším ( 1. až 3. třída ) soupeř nepřijel, postoupili automaticky do okresního kola, které proběhne v úterý 26. dubna ve Valašském Meziříčí. Držíme všem pěsti, ať se jim daří a hlavne si pořádně zahrají.

Velikonoční turnaj florbalového kroužku 1. stupně

Po delší odmlce pokračujeme v realizaci kroužků na naší škole. K velmi oblíbeným u chlapců patří florbalový kroužek. Vánoční turnaj se nám sice nepodařil uskutečnit, ale ten VELIKONOČNÍ nám už v pátek 8. dubna vyšel. Kluci se rozdělili do pěti družstev a každé družstvo si zvolilo název tak, aby připomínal Velikonoce. Proti sobě tak bojovali Mrskači, Tataři, Slepičky, Beránci a Zajíčci. Na 1. místě skončili Tataři ve složení: Jáchym Blizňák, Mikuláš Juřica, Patrik Molek a Vašek Trňák. Na 2.

Florbalový kroužek 1. stupně

Florbalový kroužek našich nejmenších probíhá na naší škole už řadu let. Děti se zde učí základům florbalu, zpracování míčku, přihrávkám a samozřejmě spolupráci v týmu. Kroužek probíhá každý pátek od 12,00 do 12,50. Letos se nám sice nepodařil uskutečnit VÁNOČNÍ TURNAJ, ale o to více se těšíme na VELIKONOČNÍ, který proběhne v pátek 8. dubna od 12,10 do 13,30 hod. Na všechny hráče bude čekat po turnaji sladká odměna. Už se na všechny moc těším.

Přebor školy ve stolním tenise

V pondělí 28.března se uskutečnil v tělocvičně Základní školy po dlouhé době přebor chlapců ve stolním tenise. Do tělocvičny přišlo celkem 10 chlapců ochotni si změřit své dovednosti v této hře s ostatními. Zápasy byly opravdu pohledné, dramatické a rozhodovalo se často v samotném závěru jednotlivých setů. Nehrála jen ruka, ale u mnohých i hlava, neboť i ve stolním tenise hraje svou důležitou roli taktika! Palmu vítězství pro sebe nakonec získal Matěj Erban z 9.A, který ve finále porazil Petra Janotu ze 7.B.

Základní plavecký výcvik 2. a 3. třídy 2018

Základní plavecký výcvik druhé a třetí třídy je už ve své druhé polovině. Všechny děti se snaží o zvýšení svých plaveckých schopností a dovedností ve čtyřech plaveckých skupinách. Plavou vždy ve dvou vyučujících hodinách s malou přestávkou k oddechu a odpočinku. Učí se plavat s pomůckami i bez nich, potápí se, loví kroužky a skáčou do hluboké vody. Během následujících lekcí by se ještě měly pokusit doladit a upevnit plavecký styl. Nejvíce si však užívají chvilek volného plavání, kdy pod naším bedlivým dohledem dovádějí v bazénu. Je vidět, že se vody nebojí!

Předplavecký výcvik 1. třídy 2016

Od středy 27. 4. 2016 budou všichni žáci 1. třídy absolvovat PŘEDPLAVECKÝ VÝCVIK v Městských lázních ve Vsetíně. Výuka obsahuje 10 lekcí (v celkové ceně 690 Kč), které budou probíhat v těchto termínech: 27. 4., 4. 5., 11. 5., 18. 5., 25. 5., 1. 6., 8. 6., 15. 6., 22. 6., 29. 6. Každá lekce, v délce 45 minut, bude začínat v 10: 30 hod. a končit v 11: 15 hod. Doprava, kterou také hradí rodiče, bude zajištěna autobusem.

Základní plavecký výcvik 2. a 3. třídy 2016

Základní plavecký výcvik druhé a třetí třídy je už ve své druhé polovině. Všechny děti se rychle přizpůsobily požadavkům plavecké výuky a podle svých možností se snaží o zvýšení svých plaveckých schopností a dovedností ve čtyřech plaveckých skupinách. Plavou vždy ve dvou vyučujících hodinách s malou přestávkou k oddechu a odpočinku. Plavou s pomůckami i bez nich, potápí se, loví kroužky a skáčou do hluboké vody. Během posledních dvou lekcí by se ještě měly pokusit doladit a upevnit svůj plavecký styl.

Atletická všestrannost- 1. stupeň

Ve středu 3. června se mladí atleti z 1. stupně zúčastnili okrskového kola v atletické všestrannosti v Horní Lidči. I přes velké vedro naši sportovci podali výborné výkony v hodu, běhu na 50 metrů, skoku dalekém i vytrvalostním běhu na 500 metrů a zaslouženě vyhráli a zajistili si postup do okresního kola ve Valašském Meziříčí. Všem gratulujeme.

Plavecký výcvik 2. a 3. třídy 2015

V těchto dnech pomalu končí plavecký výcvik druhé a třetí třídy. Výcvik byl zahájen první týden v únoru a zúčastnilo se ho 40 dětí. Během plaveckého kurzu si všichni žáci osvojili základy plavání. Naučili se plavecký styl prsa, splývat, potápět se a skákat do vody. K úspěšnému absolvování plaveckého kurzu určitě také přispěl předplavecký výcvik v první třídě. Poděkování zcela jistě patří také všem učitelům a učitelkám plavecké školy.