Akce školy

Vídeň

V úterý 21.6.2022 jeli osmáci a deváťáci na poznávací zájezd do Vídně. Prohlédli si historické centrum města, navštívili katedrálu sv. Štěpána a Hofburg, ve slavné galerii Albertina obdivovali komnaty vévody Alberta a jeho manželky Marie Christiny, a také krásné obrazy na stálé výstavě od Moneta k Picassovi. Pak prozkoumali největší vídeňskou nákupní třídu Mariahilferstrasse a přesunuli se do zábavního parku Prater, kde si užívali adrenalinových atrakcí. Počasí bylo skvělé a akce se velmi vydařila. Napsala Alena Zubalíková...

Štítky: 

Pasování prvňáků na čtenáře

Ve čtvrtek 23. června 2022 proběhlo v Obecní knihovně ve Valašské Polance slavnostní pasování žáků první třídy na čtenáře. Hned u vchodu do knihovny nás srdečně přivítaly knihovnice Eva Kolínková a paní učitelka Mikušková. Pozvání také přijali hosté, kterými byli místostarosta Jan Kozubík a pan ředitel Petr Filgas. Na úvod paní knihovnice pustila dětem krátký film „Pasování na Rytíře“. Po jeho zhlédnutí všichni malí čtenáři úspěšně předvedli své „čtenářské umění“, které získali během prvního roku ve škole.

Štítky: 

Školní výlet 8.A+ 8.B do Prahy

Naši osmáci se vydali na svém školním výletě do Prahy a dlouho připravovaný výlet se stal skutečností teprve tehdy, když jsme se všichni usadili na Vsetíně do vlaku, který s námi uháněl ku Praze. Plni očekávání, natěšení a zvědaví jsme v Praze vystoupili na Wilsonově nádraží, ubytovali se na Kolejích UK FTVS a prvními kroky se vydali poznávat krásy velkoměsta. A bylo toho opravdu moc!

Štítky: 

Den naruby 2022 očima Elišky Ondrišíkové z 9.B

V pátek 17. června proběhl u nás ve škole Den naruby - mohli jsme si jako nejstarší žáci ve škole vyzkoušet, jaké je být učitelem na prvním stupni, a to hned pro několik různých předmětů. Zjistili jsme, že práce pedagoga není tak jednoduchá, jak by se někomu mohlo zdát. A po více po sobě jdoucích hodinách může být i dost vyčerpávající. Několik dní před akcí za námi chodily děti z prvního stupně vyzvídat, který "učitel" přijde do jejich třídy, a moc se na tento den těšily. V hodině hudební výchovy jsme si s dětmi zazpívali a zatančili.

Štítky: 

Pasování na Valášky

V úterý 14. června se v sále kulturního domu ve Valašské Polance konalo slavnostní pasování žáků 3. třídy na Valášky. "K Polance cestička šlapaná", tak zněl název projektu, během kterého naši třeťáci v průběhu školního roku v hodinách hudební výchovy zpívali známé valašské písničky a postupně nacvičovali tanečky. V hodinách prvouky a čtení si oživili valašské zvyky a tradice.

Štítky: 

Přátelský florbalový turnaj s Pozděchovem - 1. stupeň

  Ve čtvrtek 9. června nás navštivili žáci z Pozděchova. Přišli si prohlédnout naši školu, hlavně budoucí šesťáci. Seznámili se s našimi odbornými učebnami a asi nejvíce je zaujal náš zookoutek, kde si mohli pochovat naše mazlíčky. Po prohlídce pak následoval turnaj ve florbalu. Starší žáci z Pozděchova porazili naše kluky rozdílem jednoho bodu 4:3. Lépe se vedlo našim mladším žákům, kteří porazili Pozděchov 7:1. Nešlo ale tak o výsledek, jako si pořádně zahrát a najít si nové kamarády.

Výlet 6. tříd do Štramberka

 Dne 3. 6. se naše třídy 6.A a 6. B zúčastnily výletu do Štramberka. Počasí nám přálo, takže jsme si všichni výlet užili. O bohatý program se nám postarala agentura Rikitan, která dětem zajistila návštěvu v místní pekárně štramberských uší, dále jsme navštívili minizoo s hady a jinými exotickými zvířaty. Poté jsme vyšplhali na věž zvanou Trúba. Po hodinovém rozchodu jsme pokračovali do keramické dílny  a výlet jsme velkolepě zakončili jízdou na čtyřkolkách.  Mírně unavení, ale spokojení jsme se kolem páté hodiny vrátili zpět do Valašské Polanky.

Štítky: 

Školní výlet 1. a 2. třídy

V úterý 24. května se první a druhá třída společně vydaly na školní výlet. Nejdříve nás autobus vyvezl pod hrad Helfštýn a odtud jsme vyšli k prvnímu hradnímu nádvoří. U pokladny jsme měli štěstí na hodného pana průvodce, který nás nejen provedl všemi nádvořími, ale také seznámil s některými pověstmi a hradními strašidly.

Štítky: 

Hrad Bouzov - výlet 3., 4. a 5. třídy

 Třeťáci, čtvrťáci a páťáci  absolvovali ve středu 25. května školní výlet na hrad Bouzov. Nejdříve jsme navštívili historický areál v podhradí , kde pro nás měli připravený velmi zajímavý program. Dozvěděli jsme se zajímavé informace z doby husitské, podrobnosti o životě švýcarského ostrostřelce Viléma Tella, detaily o nejrůznějších střelných a palných zbraních. Vybraní žáci se mohli účastnit turnaje, ve kterém zvítězil nejudatnější rytíř (v našem případě rytířka Bára Výchopňová z páté třídy).

Štítky: 

Stránky