Předměty

Přátelský florbalový turnaj s Pozděchovem - 1. stupeň

Ve čtvrtek 9. června nás navštivili žáci z Pozděchova. Přišli si prohlédnout naši školu, hlavně budoucí šesťáci. Seznámili se s našimi odbornými učebnami a asi nejvíce je zaujal náš zookoutek, kde si mohli pochovat naše mazlíčky. Po prohlídce pak následoval turnaj ve florbalu. Starší žáci z Pozděchova porazili naše kluky rozdílem jednoho bodu 4:3. Lépe se vedlo našim mladším žákům, kteří porazili Pozděchov 7:1. Nešlo ale tak o výsledek, jako si pořádně zahrát a najít si nové kamarády.

Digitální krajina

Šesťáci i sedmáci si ve výtvarce vyzkoušeli malbu na počítači. Měli za úkol vymyslet a namalovat krajinu - podobnou jako již dříve malovali temperou. Mohli tak srovnat, jestli se jim maluje lépe štětcem nebo myší...

Hra s písmem

Výtvarná výchova se prolnula s informatikou při hře s písmem v grafickém vektorovém editoru. Žáci 7. ročníku měli za úkol podpořit grafickými prvky význam vybraných slov. Podívejte se, jak se jim to povedlo.

Exkurze devátých tříd

Žáci 9.A a 9.B měli možnost v rámci předmětu "Svět práce" navštívit restauraci Bečva Vsetín, kde nám byla prezentována práce studentů SOU Josefa Sousedíka Vsetín. Viděli jsme, co obnáší práce kuchařek, cukrářek a čišníků. Zhlédli jsme ukázku stolování a flambování palačinek a samozřejmě taky jejich ochutnávku. Ve firmě IRISA Vsetín měli žáci možnost nahlédnout pod pokličku pracovního procesu. Viděli, jak probíhá výroba baněk metodou foukání skla a jejich barvení a malování.

Další úspěchy našich přírodovědců

Po oblastním kole cestovali naši žáci ve dnech 21. a 22. dubna také do krajského kola soutěže Poznej a chraň, a to v mladší i starší kategorii. Ani mezi nejlepšími přírodovědci Zlínského kraje se ti naši neztratili a umístili se v první desítce - mladší družstvo ve složení Lucie Hanulíková, Bára Vychopňová a Robin Dušek skončili na pátém místě. Starší týmy bojovaly v soutěži hned dva - Monika Zichová, Tereza Mikulíková a Aneta Marečková obsadily šestou příčku a na krásném třetím místě se umístila děvčata Tereza Vaňharová, Sofie Blizňáková a Magdaléna Psotová.

Mc Donald Cup - okrskové kolo 1. stupně, kategorie B

Konečně se nám rozběhly sportovní soutěže na 1. stupni. Ve čtvrtek 21. dubna naše škola pořádala okrskové kolo v malé kopané. Kluci bojovali statečně a po vysoké výhře nad Horní Lidčí nakonec podlehli Francově Lhotě, když nás opustila přesná střelba. Přesto musíme kluky pochválit za bojovnost a pěkné 2. místo. Jelikož našim nejmenším ( 1. až 3. třída ) soupeř nepřijel, postoupili automaticky do okresního kola, které proběhne v úterý 26. dubna ve Valašském Meziříčí. Držíme všem pěsti, ať se jim daří a hlavne si pořádně zahrají.

Přírodopisné soutěže

Letošní jaro je konečně po době covidu opět ve znamení přírodovědných soutěží. Po Poznej a chraň jsme se v pátek 8.4. zúčastnili Jalovečku na vsetínském zámku. Téma Živá voda nebylo úplně snadné, ale zabojovali jsme a kromě krásného modelu okouna jsme si odvezli i třetí místo. Také v okresním kole Biologické olympiády jsme se neztratili a v konkurenci 25 mladých biologů osmých a devátých tříd ze škol a víceletých gymnázií celého okresu získala Julie Zemánková sedmé a Magdaléna Šerá deváté místo.