BAREVNÝ DEN - projekt 1. stupně

Před podzimními prázdninami probíhá na 1. stupni celodenní projekt Barevný den. Letos to byly všechny odstíny barvy zelené. V hodinách jsme si povídali o tom, co všechno je v přírodě i kolem nás zelené, počítali jsme zelené barvy na oblečení, vlasech, prstech.... Ve třetí třídě vyhrála s počtem 19 barev na sobě Kája Šafaříková, ale i ostatní žáci byli skvělí a moc jim to ve třídě slušelo. V tělesné výchově jsme si zahráli na Popelku a v časovém limitu přebírali barevné míčky a oddělovali je od těch zelených, podnikli jsme míčovou bitvu se zelenými pěnovými míči. V dalších hodinách jsme hledali písničky, kde se objevuje slovo "zelená" ( např. Zelená travička, Na tý louce zelený, Zelená se všechno, co má zelenou a nesměla chybět ani píseň Zelená je tráva, fotbal to je hra,..), vymalovávali jsme omalovánky a samozřejmě na závěr nesměla chybět ani pohádka. Moc nás potěšilo, že se k našemu projektu letos zapojili i učitelé a žáci druhého stupně. Celý den jsme si náramně užili.

Ve 2. třídě začal letošní Barevný den kreslením, vybarvováním a dalším dotvářením podzimního draka v odstínech zelené barvy. Po dvou hodinách práce se to všem povedlo a výsledek si můžete prohlédnout na přiložených fotkách. Během dalších dvou hodin jsme zelenou barvu využívali jako motivaci např. k vyhledávání a vybarvování určených těles v geometrii, pojmenovávání zelených částí rostlin v prvouce a v naší druhácké (mimochodem též zelené) čítance jsme si četli příběh o myškách, které si chtěly náramně pochutnat na zelené hrušce a jablíčku, ale nějak se to nechtělo podařit.

Třída 1.B se do barevného dne zapojila nejrůznějšími činnostmi na téma zelená. Hráli jsme hry spojené se zelenou barvou (barvu jsme hledali ve třídě, na chodbách školy i venku). Děti se barevně sladily a společně jsme vytvořili "zelené" klima třídy. V hodině matematiky jsme počítali zelené knoflíky, jehličí na větvičkách i zelené ručníky. V prvouce jsme si ukázali různé odstíny této barvy a snažili se je přiřadit k reálným věcem. Pro děti byl den v zeleném příjemným zpestřením výuky.

S 1. A jsem se také zapojili do Barevného dne. Všechny děti přišly v zeleném oblečení, někdo oblečený v zelené od hlavy až k patě. Některé děti měly i svačinu zelenou (brokolici, okurek, zelené muffiny). Zazpívali jsme si písničku Travička zelená a hledali jsme, co všechno máme ve třídě zelené.