Školní výlet 1.a 2. třídy

Školní výlet 1. a 2. třídy

Ve čtvrtek 6. června 2013 se 1. a 2. třída vypravila na školní výlet po Valašsku. Naším cílem bylo Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Po dlouhých deštivých dnech nám přálo štěstí a hned od rána se na nás smálo sluníčko. Po příjezdu do Rožnova začala naše prohlídka v Mlýnské dolině, kde jsme měli možnost blíže poznat řemesla našich prapradědečků, a to práci ve mlýně, kovárně, lisovně oleje, vodním hamru a na pile. Poté naše kroky vedly do nejstaršího areálu Valašského muzea, které je zmenšeným obrazem rožnovského náměstí. Zaujaly nás roubené stavby s původním vybavením, jako je kolébka, hračky, pec, lavice, truhla, postel, židle stůl, včetně nádobí, věder, necek, puten.

V několika místnostech jsme mohli vidět tkalcovský stav a staré hudební nástroje.

Na závěr prohlídky jsme si nakoupili suvenýry a autobus nás zavezl na Soláň. Po delším sezení v autobusu nám přišlo vhod hezké výletiště na Čartáku, kde jsme využili průlezky, houpačky a kolotoče.

Se Solání jsme se rozloučili návštěvou zvoničky a po dokoupení posledních suvenýrů za poslední peníze, jsme šťastně dojeli domů.

Vypracovaly učitelky

Vlasta Ibříšková a Eva Matušová