Závěrečné hodnocení celostátní soutěže Výfuk

Soutěž Výfuk byla v květnu ukončena 6. kolem. Závěrečné vyhodnocení bylo zveřejněno 11. 6. 2016. Z naší školy se v průběhu školního roku zapojilo celkem 10 žáků. Je to soutěž náročná nejen na nadstandardní úkoly, ale také na systematickou dlouhodobou práci. Žáků s těmito schopnostmi a vlastnostmi je v celé republice málo. To nejlépe dokazuje počet zúčastněných. Z šestých ročníků je to jen 7 žáků, z nich dva jsou ze ZŠ Valašská Polanka - Matyáš Juřica (6. A) a Lukáš Žák (6. B). Z 33 sedmáků máme zastoupení pěti žáky - Jan Hyžák (7. A), Rostislav Jeřábek (7. A), Filip Matůš (7. A), Jakub Dorňák (7. A) a Monika Bambuchová (7. B). Největší problém s vytrvalostí měli osmáci, přesto i zde máme tři zástupce ze 41 soutěžících - Jan Zemek, Pavel Malík a Šimon Kovalčík. (Výsledková listina.)

Se soutěží se všichni žáci setkali letos poprvé, proto věřím, že své nové zkušenosti využijí nejen v příštím školním roce, ale i v dalším studiu a praktickém životě.

Nejlépe se dařilo Janu Hyžákovi, který se jako jediný zvládl zapojit do všech šesti kol. Velkým příslibem jsou žáci, kteří začali pracovat v průběhu soutěže.

Všem řešitelům děkuji za jejich snahu a odvedené výkony a, nejen jim, přeji hodně úspěchů v prázdninové sérii.

Drobné věcné odměny vás neminou.