Studijní pobyt žáků v Londýně a jižní Anglii

Vybraní žáci se ve dnech 14. – 19. září zúčastnili vzdělávacího zájezdu do Velké Británie, který byl financován z projektu (projekt byl podpořen z OP VK, který je spolufinancován ESF a státním rozpočtem České republiky). Žáci měli celý pobyt zdarma a hradili si pouze vstupné. Součástí pobytu bylo i 9 hodin výuky anglického jazyka pod vedením zkušených lektorů angličtiny.

Žáci tak mohli uplatnit své jazykové znalosti nejen při komunikaci s učiteli, ale také při každodenních rozhovorech v rodinách. První den jsme strávili v Londýně, kde jsme viděli Trafalgarské náměstí, Buckinghamský palác, Westminsterské opatství, Big Ben, Greenwich - nultý poledník, Tower Bridge a další zajímavosti. Každé odpoledne jsme navštívili jedno ze zajímavých míst jižní Anglie - kraje Sussex. Jedním z nich byl přístav Portsmouth, kde jsme viděli nejznámější bitevní loď admirála Nelsona, dalším bylo město Hastings s proslulými pašeráckými jeskyněmi a také lázeňské město Brighton. Poznávali jsme nejen krásy Anglie, ale také jiný životní styl a zvyklosti, které jsme zažili na vlastní kůži při ubytování v hostitelských rodinách. Všichni jsme se vrátili plni dojmů a neobvyklých zážitků. Více fotografií najdete v galerii.