Předškoláci ve škole (2)

Předškoláci ve škole

V úterý 6.června 2013 proběhla již tradiční výměna dětí mezi první třídou a mateřskými školami ve Valašské Polance a Lužné. Budoucí prvňáci se sešli v první třídě a s paní učitelkou Evou Matušovou strávili svou první vyučovací hodinu. Nejprve jsme se na vzájem představili, zazpívali si písničku „Adámku náš“, popovídali si o tom, co nás v 1. třídě čeká, prohlédli si učebnice a sešity.

Děti měly možnost vyzkoušet si sezení ve školní lavici i na koberci.

V upomínku na tento den si všichni odnesli pamětní list se svou značkou, smajlíkem a s obrázkem školní aktovky, kterou si podle vlastní fantazie vybarvili. Měli tak možnost si vyzkoušet si roli žáka. Naopak letošní prvňáci se zase rádi vrátili zpět do školky, aby se pochlubili znalostmi a dovednostmi získanými během prvního roku ve škole. Téměř všichni si také rádi pohráli se svými oblíbenými hračkami a hrami. Doufáme, že toto setkání pomohlo rozptýlit poslední možné obavy budoucích prvňáčků ze školního prostředí a věříme, že jim naše škola poskytne tvořivé a podnětné prostředí k jejich dalšímu rozvoji.