Přírodovědný klokan 2015

Ve středu 17. října 2015 proběhlo v jídelně naší ZŠ školní kolo celostátní soutěže pod názvem Přírodovědný klokan, kterého se zúčastnilo 32 žáků 8.-9. ročníku. V testu žáci měli za úkol vybrat odpovědi z 24 otázek z matematiky, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu i všeobecných znalostí. Měli prokázat především své znalosti a vědomosti, ale i zdravě zariskovat, aby získali co nejvyšší počet bodů.

S velkým náskokem a zcela zaslouženě zvítězil Vojtěch Kundera z 9. třídy, který získal celkových 76 bodů a stal se tak nejúspěšnějším řešitelem ZŠ Valašská Polanka ve školním kole Přírodovědného klokana ve školním roce 2015/2016. Celkové 2. místo obsadil Kryštof Kundera z 9. třídy ziskem 64 bodů a na 3.místě se umístil Jan Zemek z 8. třídy, který získal 63 bodů. Všem zúčastněným žákům děkujeme za účast ve školním kole Přírodovědného klokana a těm nejúspěšnějším řešitelům blahopřejeme.

Pořadí na dalších místech: 4.Kostka Lukáš 5.Pospíchalová Tereza 6.Bělašková Natálie 7.Karásek Daniel 8.-10. Matocha Tomáš, Veselá Klára, Běličková Radka a další.