Páťáci poznávali vesmír

Během prosince a začátku ledna se žáci 5. ročníku v hodinách přírodovědy zabývali vesmírem, poznávali galaxie, hvězdy a souhvězdí a hlavně planety Sluneční soustavy včetně Země.

Měli by už tedy vědět, jak se Země ve vesmíru pohybuje a jaké důsledky to má pro život všech organismů, která kosmická tělesa jsou našimi nejbližšími sousedy i jak člověk vesmír studuje a využívá. Na toto téma také ve skupinách zpracovali projekty, uměli o tématu také pěkně povyprávět a své znalosti si ověřili v závěrečném testu. Všechny skupinové práce dopadly výborně a sama jsem byla opravdu překvapená, s jakým zaujetím děti během hodin věnovaných tomuto tématu pracovaly. Pomyslnou třešničkou na dortu byl model Sluneční soustavy (včetně svítícího Slunce) sestavený panem Hyžákem. Všechny práce i model jsou vystaveny v prostorách před ředitelnou, kde si je mohou prohlédnout ostatní děti, pedagogové i návštěvníci školy.