Naše velkoplošné reprodukce slavných obrazů v kině Vatra Vsetín

Každoročně, již od roku 2005, malujeme ve výtvarné výchově s žáky devátého ročníku reprodukce vybraných slavných obrazů. Jedná se vždy o týmovou práci – na jednom obrazu pracuje vždy minimálně devět, ale třeba i dvacet žáků. Každý maluje přesnou část obrazu na formát A3 nebo dokonce A2. Tyto části poté slepíme a vytvoříme z nich výslednou reprodukci, která dosahuje někde opravdu úctyhodných rozměrů. Obrazy jsou po dokončení součástí stálé výzdoby školních chodeb ve Valašské Polance. Nyní jsem z nich sestavil výstavu, která bude instalována ve foyer kina Vatra Vsetín. Výstava bude složena z cca dvanácti reprodukcí, jež vznikly během několika poslední let. Širší veřejnost tak bude moct posoudit, jak se žáci z Valašské Polanky dokázali přiblížit slavným mistrům.

Slavnostní zahájení výstavy obohacené krátkým hudebním vystoupením současných a možná i bývalých žáků školy proběhne ve čtvrtek 8. prosince 2022 v 15:30 hodin.

Otevřeno: dle otevírací doby kina Vatra (ve všední dny od 14 h, o víkendech podle filmových projekcí). Výstava bude trvat do 8. 1. 2023.