Jablíčkový den v 1. a 2. třídě 2015

V pátek 25.září 2015 proběhl v 1. a 2. třídě Jablíčkový den. Každé z dětí si v tento den přineslo do školy jedno až dvě jablíčka, kterými bylo motivováno celé dopolední vyučování.
Vůně, barvy a tvary jablíček nabídly plno nápadů a inspirací k různým aktivitám s nimi. V hodině českého jazyka v 1. třídě se v nich schovaly slabiky ke čtení a pro žáky druhé třídy v nich byla skrytá celá abeceda.

Děti o jablíčkách tvořily jednoduché věty a kratičké příběhy. V matematice se to jablky jen hemžilo. Sčítali jsme je i odčítali a řešili s nimi slovní příběhy. V pracovní výchově jsme tvořili jablíčka z barevného papíru a v první třídě z nich děti vytvořily podzimní jabloň. Celé naše pracovní snažení jsme bohatě prokládali jablíčky hudebnímí = písničkami o jablíčkách, jabloních, ovoci a ježcích, protože ti k našemu jablíčkovému tvoření patřili také, byť jen symbolicky. Naše jablíčkové dopoledne bylo zajímavé, tvořivé a voňavé.

Jablíčkový pozdrav vám všem posílají žáci a učitelky 1. a 2. třídy