Hvězdárna Vsetín

Ve čtvrtek 8. února navštívili žáci 5. třídy Hvězdárnu ve Vsetíně, kde se zúčastnili exkurze a lektorského programu na téma Vesmír a Sluneční soustava. Program pod vedením lektora začal ve venkovním areálu před hvězdárnou, kde je umístěn model Sluneční soustavy s pozorovací kopulí v podobě Slunce a osmi planetami v přesném měřítku. Dále následovala přednáška doplněna videoprojekcí a dalšími zajímavostmi o jednotlivých planetách sluneční soustavy a také planetce, která nese název Vsetín. Počasí na pozorování Slunce páťákům zrovna v ten den nepřálo, ale mohli si navíc prohlédnou kopuli s dalekohledem a meteorologickou stanici v areálu hvězdárny. Exkurze tak uzavřela kapitolu a projekt „Vesmír“, který žáky provázel postupně od listopadu především hodinami přírodovědy, ale také výtvarné výchovy.