Školní výlet 1. a 2. třídy

V úterý 24. května se první a druhá třída společně vydaly na školní výlet. Nejdříve nás autobus vyvezl pod hrad Helfštýn a odtud jsme vyšli k prvnímu hradnímu nádvoří. U pokladny jsme měli štěstí na hodného pana průvodce, který nás nejen provedl všemi nádvořími, ale také seznámil s některými pověstmi a hradními strašidly. Bylo to velmi zajímavé a trochu jsme se i báli, abychom po příjezdu do školy neměli zelené ruce… Po prohlídce hradu jsme se přepravili do lázeňského areálu Teplice nad Bečvou a po menší procházce jsme doputovali ke vstupu do Zbrašovských jeskyní. U vchodu nás zaujal prosklený obchůdek se suvenýry, a tak jsme nakupovali, seč nám síly a peníze stačily. Po příchodu paní průvodkyně jsme sestoupili dlouhými schody do podzemí. V jeskyních bylo docela příjemně. Všude kudy jsme procházeli, byla světla a ta nám umožnila vidět nádhernou výzdobu na stěnách skal, které byly posety keříčky aragonitu. Po prohlídce jeskyní jsme se ještě zastavili u kyselkového pramene, který jsme ochutnali a dále se přesunuli na hlavní lázeňskou kolonádu. Zde jsme dokoupili poslední dárečky a pamlsky. Poté jsme vystoupali nahoru nad lázeňské domy, nasedli do autobusu a docela unavení, jsme šťastně dojeli zpět ke škole.