Projekt FIRMA žáků 9.tříd

I v letošním školním roce se žáci devátých tříd zúčastnili projektu FIRMA, který byl zaměřen na možnou volbu povolání s uplatněním na trhu práce. Žáci 9.A v pondělí 21.11. a žáci 9.B třídy ve čtvrtek 24.11. 2022 plnili za účasti svých třídních učitelů a za odborného vedení lektorů UNIE KOMPAS ze Zlína nejrůznější úkoly, při kterých si ověřovali své schopnosti, dovednosti, ale i potřebnou odvahu a diplomacii se do jednotlivých úkolů zapojit. Základem celého dopoledního projektu bylo nasbírat na 6 stanovištích co nejvíce bodů a svůj bodový zisk si případně vylepšit vlastním projektem. Všechny úkoly zjišťovaly, jak jsou žáci schopni pracovat pod určitým tlakem, ve stresu, komunikovat v jazyce českém i anglickém apod. Žáci si sami na sobě zjistili, zda by uměli podstoupit i pracovní pohovor. Ověřili si, jak využít určité příležitosti, jak diplomaticky zapojit svou odvahu při uplatnění svých vědomostí, znalostí i dovedností při snaze dosáhnout svého cíle. Nejvyššího uplatnění dosáhla ve třídě 9.A Hanka Kostková a ve třídě 9.B Zuzana Cedidlová.