Školu čeká několik organizačně náročnějších dnů

Následující školní dny budou malinko organizačně náročnější, a tak nám dovolte stručnou rekapitulaci.
Ve čtvrtek 26. 5. 2022 proběhnou od 14:00 do 16:00 konzultační hodiny pro rodiče. V tuto dobu je možné navštívit ve škole pedagogy, se kterými potřebujete probrat výsledky práce Vašich dětí. Pan kolega Černotík (+420721984025) a paní kolegyně Fialová (+420606050676) jsou toto odpoledne se svou třídou na školním výletu, kontaktovat je však můžete na jejich výše uvedených telefonních číslech, nebo také přes Bakaláře.

Deváťáci na raftech

Deváťáci absolvovali 12.-13. května svůj školní výlet. Sjížděli na raftech řeku Moravu v úseku Mohelnice - Litovel. Voda tekla hezky, počasí přálo a posádky statečně pádlovaly.

Exkurze devátých tříd

Žáci 9.A a 9.B měli možnost v rámci předmětu "Svět práce" navštívit restauraci Bečva Vsetín, kde nám byla prezentována práce studentů SOU Josefa Sousedíka Vsetín. Viděli jsme, co obnáší práce kuchařek, cukrářek a čišníků. Zhlédli jsme ukázku stolování a flambování palačinek a samozřejmě taky jejich ochutnávku. Ve firmě IRISA Vsetín měli žáci možnost nahlédnout pod pokličku pracovního procesu. Viděli, jak probíhá výroba baněk metodou foukání skla a jejich barvení a malování.

Dopravní výchova 4. a 5. třídy

V pondělí 9. května se žáci čtvrté a páté třídy zúčastnili dopravní výchovy na cvičném dopravním hřišti na Vsetíně, aby získali průkaz "Mladého cyklisty". Zkouška se skládala ze dvou částí: testu z dopravních značek a chování v silničním provozu a u dětí z oblíbenější části a to jízdy na kole a šlapacích autíčkách, kde se žáci učili správně zařazovat do jízdního pruhu, ukazování směru jízdy a chování na křižovatkách. Všem se podařilo průkaz "Mladého cyklisty" získat, počasí nám rovněž přálo a všichni jsme si to pořádně užili.

Den Země 2022

Po dvouleté pauze jsme konečně mohli oslavit Den Země tak, jak to má být. Venku za krásného počasí a na trase plné pečlivě připravených a zábavných stanovišť, si naši žáci s pozvanými kamarády ze ZŠ Leskovec zopakovali své znalosti z dopravní výchovy, topografie, zdravovědy nebo recyklace. Potrénovali mušku ve střelbě nebo své tělo při sportovních dovednostech, poznávali rostliny a živočichy. Skvělými průvodci nejmenších žáků na trase, stejně jako pomocníky na jednotlivých stanovištích byli naši šikovní deváťáci.

Další úspěchy našich přírodovědců

Po oblastním kole cestovali naši žáci ve dnech 21. a 22. dubna také do krajského kola soutěže Poznej a chraň, a to v mladší i starší kategorii. Ani mezi nejlepšími přírodovědci Zlínského kraje se ti naši neztratili a umístili se v první desítce - mladší družstvo ve složení Lucie Hanulíková, Bára Vychopňová a Robin Dušek skončili na pátém místě. Starší týmy bojovaly v soutěži hned dva - Monika Zichová, Tereza Mikulíková a Aneta Marečková obsadily šestou příčku a na krásném třetím místě se umístila děvčata Tereza Vaňharová, Sofie Blizňáková a Magdaléna Psotová.

Mc Donald Cup - okrskové kolo 1. stupně, kategorie B

Konečně se nám rozběhly sportovní soutěže na 1. stupni. Ve čtvrtek 21. dubna naše škola pořádala okrskové kolo v malé kopané. Kluci bojovali statečně a po vysoké výhře nad Horní Lidčí nakonec podlehli Francově Lhotě, když nás opustila přesná střelba. Přesto musíme kluky pochválit za bojovnost a pěkné 2. místo. Jelikož našim nejmenším ( 1. až 3. třída ) soupeř nepřijel, postoupili automaticky do okresního kola, které proběhne v úterý 26. dubna ve Valašském Meziříčí. Držíme všem pěsti, ať se jim daří a hlavne si pořádně zahrají.

Přírodopisné soutěže

Letošní jaro je konečně po době covidu opět ve znamení přírodovědných soutěží. Po Poznej a chraň jsme se v pátek 8.4. zúčastnili Jalovečku na vsetínském zámku. Téma Živá voda nebylo úplně snadné, ale zabojovali jsme a kromě krásného modelu okouna jsme si odvezli i třetí místo. Také v okresním kole Biologické olympiády jsme se neztratili a v konkurenci 25 mladých biologů osmých a devátých tříd ze škol a víceletých gymnázií celého okresu získala Julie Zemánková sedmé a Magdaléna Šerá deváté místo.

Velikonoční turnaj florbalového kroužku 1. stupně

Po delší odmlce pokračujeme v realizaci kroužků na naší škole. K velmi oblíbeným u chlapců patří florbalový kroužek. Vánoční turnaj se nám sice nepodařil uskutečnit, ale ten VELIKONOČNÍ nám už v pátek 8. dubna vyšel. Kluci se rozdělili do pěti družstev a každé družstvo si zvolilo název tak, aby připomínal Velikonoce. Proti sobě tak bojovali Mrskači, Tataři, Slepičky, Beránci a Zajíčci. Na 1. místě skončili Tataři ve složení: Jáchym Blizňák, Mikuláš Juřica, Patrik Molek a Vašek Trňák. Na 2.