Věneček 2019

V sobotu 14. 12. 2019 se v sále KD ve Valašské Polance uskutečnila závěrečná lekce předtaneční výchovy žáků 9. tříd tzv.“ Věneček“. Devět tanečních párů se nám představilo v nádherně sladěných šatech a již prvními tanečními kroky začaly páry rozehrávat taneční koncert slavnostního večera a oslňovat zraky všech přítomných hostů. V první části mladí tanečníci předvedli přehlídku všech tanců, které se během tanečních lekcí naučili. Náročnější, ale pro hosty večera přitažlivější, byla část druhá, tzv. STARDANCE. Jako v přímém televizním přenose, který právě probíhal a gradoval v televizi, tak i naši tanečníci měli před porotou a zraky diváků předvést své taneční nadání, souhru a vlastní choreografie ve čtyřech tancích – v anglickém waltzu, romantickém valčíku, divokém tangu a rock&rollu. Některé páry předvedly při soutěži neskutečné akrobatické kousky, až se všem přítomným v sále tajil dech. Štěstí, rychlost, pohotovost a souhru tanečníci zúročili při tzv. taneční soutěži obratnosti. Boj to byl opravdu vyrovnaný a jak to vlastně všechno dopadlo?

 

V soutěži OBRATNOSTI se 

na 1. místě umístil pár č. 9 – Amálie Marečková a Tomáš Zigmund

Jak ohodnotila taneční výkony našich mladých tanečníků ve STAR DANCE odborná porota?

4. místo – pár č. 5 –  Nela Cedidlová a Tomáš Včelica

3. místo – pár č. 2 -  Vendula Šafaříková a Martin Ondruška

2. místo – pár č. 8 – Markéta Slováková a Zbyněk Buček

 1. místo – pár č. 1 – Gabriela Kozubíková a René Jeřábek

Tento pár si se svými tanečními kousky a kreacemi získal obdiv a hlasy diváků a stal se zároveň párem SYMPATIE tohoto ročníku.

Všem párům gratulujeme.

Po malém oddechu následovala třetí část ve stylu Country a tradiční EXHIBIČNÍ SHOW, kterou letos s deváťáky nacvičila paní Iveta Kozubíková. Svou originální vánoční 10-ti minutovou choreografií nás vtáhla do kouzelného světa zimy a Vánoc a byla úžasnou tečkou letošního 21. ročníku Věnečku.

Děkuji všem tanečníkům deváťákům, že během celého večera vytvořili neopakovatelnou atmosféru a doufám, že na tento večer budou dlouho vzpomínat. Přeji Vám všem, abyste se tak skvěle protančili dalším svým životem nejen na naší škole, ale i osobním.

V neposlední řadě patří velké poděkování paní Ivetě Kozubíkové, která se společně se mnou podílela na přípravě mladých tanečníků a tanečního večera. Děkuji dále všem sponzorům, kolegům a ostatním pořadatelům za jejich pomoc a podporu.