Zeměpis - 8.ročník, 22.-26.2. 2021

Zdravím osmáky,

v distanční výuce budeme pokračovat v probírání jednotlivých států jižní Evropy. 

1.Na videokonferenci budu zkoušet státy jižní Evropy, které jsme již probrali. A to - Portugalsko, Španělsko a Itálii. K nim si jako bonus přidáme stát nejrozvinutější v Evropě - Německo. Nezapomeňte se podívat i na státy Vatikán, San Marino a Malta. Obyvatelstvo i rozloha Evropy je již pro vás samozřejmostí, viďte?

2.Při objevování dalších států jižní Evropy nesmíme vynechat i ty menší, které si zaslouží také svou pozornost! Minulou hodinu jsme si něco řekli i napsali o Vatikánu, San Marinu i Maltě. Dnes si povíme o dalších dvou menších státech - Andorra a Monaco. Posílám vám zápis.

3.Tyto malé státy nám více přiblíží i následující videa. Do jednoho z nejnavštěvovanějších měst na světě - Monte Carla nás zavádí 1.video. Když se řekne Monte Carlo, tak to je světoznámé kasíno. Do jeho útrob nás zavede 2.video. A do malého státu Andorra, který leží v srdci Pyrenejí na hranici mezi Španělskem aFrancií nás zavede 3.video. Budu moc rád, když se na všechny 3 videa podíváte. Jsou krátká a výstižná!!! Díky

Videokonference v úterý jako obvykle. Posílám odkaz:

Topic: Jan Nahodil's Personal Meeting Room

 

Join Zoom Meeting

 

 

 

 

 

 

https://us04web.zoom.us/j/4412393396?pwd=hO5VTqzKB7xCYtDRModWMynNgXrOHA

Mějte se hezky, užijte si neděli a v úterý se na vás těším. Všechny zdravím. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.