Anglický jazyk - 23. 11. - 27. 11. 2020

Hello children.

Pevně věřím, že tento týden zadávám v tomto kalendářním roce úkoly do distanční výuky naposledy. Rozvrhněte si společně s rodiči úkoly na celý týden. A opět je všechny odevzdejte nejpozději do pátku do 18 hodin. Stále platí, že úkoly odevzdané později bez předchozí omluvy budu hodnotit nedostatečnou. 

Na on-line hodinu se přihlašujte zde 

https://us02web.zoom.us/j/5797257375?pwd=WDFsUElJYUplSW96NVo0dDVGMk9Vdz09

Meeting ID: 579 725 7375

Passcode: 7mbhb4

V první hodině v pondělí budeme pracovat s učebnicí na straně 17. Zopakujeme si z loňského roku fráze „I have got …“ – „Mám …“ a „I haven´t got …“ – „Nemám …“. Samozřejmě se slovíčky z předchozích lekcí.

A pak si projdeme s pomocí dvou nových vět na straně nákupní lístek pana Pottera. A jsou to věty „He´s got …“ – „On má …“ a „He hasn´t got …“ – „ On nemá …“ . Naučíme se ještě slovíčka „some“ a „any“.

Pro ty, kteří se online výuky nezúčastní, budou úkoly připraveny zde.

Co nakoupila Gregova maminka a co má tedy v nákupní tašce, se dovíte v pracovním sešitě na straně 19 cvičení 1. Poslech zde. Pošlete ke kontrole.

A co nachystala maminka Polly a Jackovi k snídani? To napíšete do cvičení 2 na straně 19 v pracovním sešitě. Nápovědu najdete v šedém rámečku a využijete i nová slovíčka „some“ a „any“. Pošlete ke kontrole.

Tak jako jste v minulém týdnu posílali svůj zdravý oběd, který jste měli popsat, tak nyní budete popisovat talíře v pracovním sešitě na straně 26. Využijte nápovědu v šedém rámečku nahoře. Na straně dole napíšete své oblíbené jídlo. A nemusí být úplně zdravé.

Ve druhé online hodině půjdeme společně do baru. Už můžete přemýšlet, co si dáte. Ale nebudeme potřebovat ani boty ani kabát. Budeme pracovat s učebnicí na straně 19. Přeložíme, abychom si mohli příští týden zahrát hru na straně dole. Také si ještě přidáme tři nová slovíčka – always, sometimes a never.

Hned je také využijete v pracovním sešitě na straně 24 ve cvičení 1. „What do you have for breakfast?“ – „ Co máš/máte k snídani?“. Odpovídejte podle zadání. V prvním sloupci najdete obrázky jídla nebo pití. Do druhého sloupce napíšete, co máte k snídani vy. Do třetího sloupce napište, co má k snídani kdokoli z rodiny nebo Vaše kamarádka nebo kamarád. 

Do cvičení 2 strana 24 v pracovním sešitě napište, co máte opravdu k snídani „always, sometimes, never“. Ve druhé půlce cvičení píšete o svém příbuzném nebo kamarádce či kamarádovi.

Úkoly, které jsem Vám nenechala poslat (nejsou tučně), si zkontrolujeme společně ve škole.

Thank you for all.

Best regards

Marta Pecárová , tel. 736 227 427, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.