Český jazyk - 23. 11. - 27. 11. 2020

Moji milí čtvrťáci.

Pevně věřím, že tento týden zadávám v tomto kalendářním roce úkoly do distanční výuky naposledy. Rozvrhněte si společně s rodiči úkoly na celý týden. A opět je všechny odevzdejte nejpozději do pátku do 18 hodin. Stále platí, že úkoly odevzdané později bez předchozí omluvy budu hodnotit nedostatečnou. 

Na on-line hodinu se přihlašujte zde 

https://us02web.zoom.us/j/5797257375?pwd=WDFsUElJYUplSW96NVo0dDVGMk9Vdz09

Meeting ID: 579 725 7375

Passcode: 7mbhb4

V tomto týdnu budete mít méně úkolů k odevzdání a o to více samostatných úkolů k procvičování. Někdo potřebuje trénovat a učit se více, někdo méně. Doporučuji raději více, protože až budeme chodit do školy, budete mít možná méně času než nyní. Takže než se příští týden uvidíme, zopakujete si všechna vyjmenovaná slova – ústně i písemně. Aspoň tři cvičení každý den. A můžete je procvičovat i ve střílečce, závodech s roboty, křížovkách i diktátech nebo v doplňovacích cvičeních – 1. procvičování, 2. procvičování, 3. procvičování, 4. procvičování a test

V první hodině v pondělí ještě zopakujeme předpony a předložky i zdvojené souhlásky v učebnici na stranách 19 – 21. Žáci, kteří se online hodiny nezúčastní, najdou úkoly zde.

Ve druhé hodině si nejdříve vysvětlíme zadání slohového úkolu pro tento týden na straně 25 v učebnici (viz níže). Také už budete mít zopakovaných aspoň část vyjmenovaných slov, takže už začneme v učebnici na straně 22 a 23. Žáci, kteří se online hodiny nezúčastní, najdou úkoly zde.

Ve třetí online hodině už budeme vyjmenovaná slova i zkoušet, co říkáte? Slova k procvičování vyberu z online cvičení. Žáci, kteří se online hodiny nezúčastní, najdou úkoly zde.

Úkoly k procvičování z pracovního sešitu na straně 19 cvičení 1 a 2. Pošlete ke kontrole.

Úkoly z Procvičování pravopisu – strana 11 DRUHÝ sloupec, strana 12 PRVNÍ sloupec.  Strana 9 cvičení 2, strana 10 cvičení 3. Pošlete ke kontrole.

 

ČTENÍ

Přečtěte si texty na stranách 49 – 51 – „Tři přání“, stranách 51 – 53 „Tatínek není k zahození“ a také si můžete zazpívat písničku ze strany 57 – poslech.

 

SLOH

V učebnici na straně 25 jsou slohová cvičení. Znova si můžete přečíst oba texty v prvním cvičení třeba pro inspiraci. Úkolem bude vybrat si kterýkoli (jeden) pokoj ve vašem domě nebo bytě a popsat jej – celkově prostor, nábytek a třeba i pocit z pokoje. Popis bude mít nejméně 5 vět. Samozřejmě, že jich může být i více. Napíšete jej do sešitu „čtení, sloh“ a pokud jej nemáte doma, tak do školního sešitu. K popisu můžete připojit i obrázek. Pošlete ke kontrole.

Mějte se moc krásně.

Marta Pecárová , tel. 736 227 427, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.