Přírodověda - 4. ročník od 16. - 20. 11. 2020

Ahojte kluci a děvčata!

Srdečně vás zdravím a už se na vás moc těšíííííím.

Slíbená písnička o lese od Lucky. TADY JE ZALESŇOVACÍ.

A nyní k učivu na tento týden. Stále se budeme pohybovat v lese a zaměříme se na poznávání jehličnatých stromů.

Podívejte do pátku se na tuto PREZENTACI.

Jak už jsem říkala a doporučila, nejlépe se o lese naučíte v lese. Nicméně, pokud jste se tam ještě nevydali, podívejte se na toto VIDEO.

Zároveň připomínám úkol -  do konce listopadu vylisovat a nalepit na papír 4  různé druhy listů a napsat, kterému stromu patří.

Můžete mi dále posílat i foto z vycházky v lese nebo lesních přírodnin. Určitě to ohodnotím.

V pátek si na společné hodině probereme v učebnici str. 28 kapitolu JEHLIČNATÉ STROMY a v pracovním sešitě na str. 15 splníme úkoly č. 7, 8.

ÚKOL DO SEŠITU NA ZÁPISY. Na další nový čistý list si napsat jen krásný barevný nadpis + větu + nakreslený malý obrázek větvičky:

JEHLIČNATÉ STROMY

Jehličnaté stromy mají zvláštní typ listů - jehlice.          obr.

Zápis si pak doufám dopíšeme společně ve škole.

Můžete si vyzkoušet  LESNÍ POZNÁVAČKU.

POZOR !!! Do přírodovědy mi tento týden neposíláte nic ofocené. Vše si zkontroluji ve škole!!!

Mějte se moc krásně a těším se na vás v pátek.

Děkuji všem rodičům a dalším zúčastněným za spolupráci při distanční výuce.

S pozdravem Jitka Sedláčková

Odkaz

Join Zoom Meeting

Meeting ID: 869 718 7124

Passcode: 7gKTPj :

Případně mi kdykoliv můžete zavolat 605 777 584.