Anglický jazyk - 16. 11. - 20. 11. 2020

Hi, children.

Víkend uběhl a jsou tady nové úkoly. Budu ráda, když si zase rozvrhnete úkoly na celý týden. A všechny pak odevzdejte nejpozději do pátku do 18 hodin. Stále platí, že úkoly odevzdané později bez předchozí omluvy budu hodnotit nedostatečnou. 

Na on-line hodinu se přihlašujte zde a nezapomeňte, že v úterý je státní svátek a on-line výuka se nekoná.

https://us02web.zoom.us/j/5797257375?pwd=WDFsUElJYUplSW96NVo0dDVGMk9Vdz09

Meeting ID: 579 725 7375

Passcode: 7mbhb4

V první hodině v pondělí společně zopakujeme slovní spojení „I like…“ a „I don´t like …“. Také si přečteme a přeložíme komiks na straně 16 v učebnici. Ti žáci, kteří se online výuky nezúčastní, jej přeloží písemně a pošlou ke kontrole. Můžete si ho poslechnout znova zde.

A nyní si už bez obav můžete pustit ukázku – poslech a doplnit první cvičení na straně 18 v pracovním sešitě. Pouze napíšete „fajfku“ – má rád (likes), nebo „iks“ – nemá rád (doesn´t like). Pošlete ke kontrole.

Stejně tak se Vám určitě rychle podaří doplnit slova z šedého rámečku do vět ve cvičení 2 na straně 18 v pracovním sešitě. Pošlete ke kontrole

Ve druhé online hodině budeme překládat věty, a pokud se jí nezúčastníte, budete mít úkol připravený zde. Ten rovněž odevzdáte písemně ke kontrole. Také budeme písemně i ústně opakovat zájmena, tak se připravte.

A posledním úkolem pro tento týden je cvičení 1 a 2 na straně 23 v pracovním sešitě. V prvním cvičení všechny obrázky jídla pojmenujte anglicky také písemně. Pište vedle, pod, nad … obrázek. Komu se nechce vybarvovat, nemusí. Ve druhém cvičení máte nakreslit zdravý oběd. Také nemusíte vybarvovat, ale nezapomeňte vše popsat. Pošlete ke kontrole.

Procvičujte slovní zásobu – jídlo. Čím více slovíček se o jídle naučíte, tím lépe. Pak Vás nic na dovolené v jídelním lístku nepřekvapí. Respektive až pak na talíři…

1. procvičování, 2. procvičování, 3. procvičování a 4. procvičování.

Thank you for all.

Best regards

Marta Pecárová , tel. 736 227 427, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.