Český jazyk - 16. 11. - 20. 11. 2020

Moji milí čtvrťáci.

Víkend uběhl a jsou tady nové úkoly. Budu ráda, když si zase rozvrhnete úkoly na celý týden. A všechny pak odevzdejte nejpozději do pátku do 18 hodin. Stále platí, že úkoly odevzdané později bez předchozí omluvy budu hodnotit nedostatečnou.

Na on-line hodinu se přihlašujte zde a nezapomeňte, že v úterý je státní svátek a on-line výuka se nekoná.

Meeting ID: 579 725 7375

Passcode: 7mbhb4

V první hodině v pondělí společně zopakujeme, co jsou předpony a předložky a společně se zakousneme do poslední části, která má souvislost s předponami a předložkami. Určitě si ani na ní „nevylámeme zuby“ a společně to zvládneme a nebudeme bez zubů ani bezzubí v učebnici na straně 18. Už jsme se s tím setkali, jak vidíte na příkladu – bez zubů a bezzubí. Jedná se o zdvojené souhlásky ve slovech s předponou. Společně projdeme některá cvičení. Pokud se hodiny nezúčastníte, úkoly najdete zde - učebnice str. 18. cv. 1 - do sešitu napíšete věty, str. 18 cv. 2 - napíšete slova a vyznačíte v nich předponu, kořen a příponu. Ty rovněž odevzdáte písemně ke kontrole.

Procvičte nejdříve doplněním a podtržením v pracovním sešitě na straně 17 cvičení 14. Pošlete ke kontrole

Další cvičení si napište do sešitu z učebnice ze strany 18 cvičení 4. Pošlete ke kontrole.

K online procvičování předpon a předložek využijeme odkazy z minulých hodin a také tyto: 1. procvičování, 2. procvičování a 3. procvičování.

Ve druhé online hodině si projdeme některá cvičení na stranách 19 – 21. Pokud se online hodiny nezúčastníte, tak úkoly najdete zde. Ty rovněž odevzdáte písemně ke kontrole. A také si přečtěte příběh z čítanky (viz níže), protože tentokrát s ním opravdu budeme pracovat.

Chci vědět, jak Vám to jde i samostatně, takže cvičení 15 na straně 17 a cvičení 17 na straně 18 v pracovním sešitě mi pošlete také ke kontrole.

V příštím týdnu si napíšeme buď online diktát anebo už se uvidíme ve škole. Můžete se, stejně jako já, nechat inspirovat diktátem na straně 18 cvičení 5 v učebnici.

Poslední úkoly tohoto týdne jsou z Procvičování pravopisu a to na straně 9 cvičení 1, strana 10 cv. 1 a 2 a první sloupec na straně 11. Pracujte podle zadání. Všechna pošlete ke kontrole.

ČTENÍ

V čítance na stranách 42 – 44 si přečtěte příběh „Maminka, tatínek a moudrá Athéna“ a do sešitu (čtení nebo ČJ školní) pak splníte druhý úkol na straně 44. Pošlete ke kontrole

Jen tak pro zábavu si přečtěte i krátkou básničku „Běhali zajíci“ – dobrovolný úkol.

A tentokrát se dobře připravte na druhou online hodinu a přečtěte si na stranách 46 – 48 příběh „Pišťucha má problémy“. Nic nezkazíte, když si ústně odpovíte na všechny úkoly za příběhem.

Děkuji Vám všem.

Srdečně Vás zdraví