Anglický jazyk - 9. 11. - 13. 11. 2020

Hello children.

I v angličtině platí co v českém jazyce. Úkoly se odevzdávají do pátku do 18 hodin. Na on-line hodinu se přihlašujte zde a nezapomeňte na změnu.

https://us02web.zoom.us/j/5797257375?pwd=WDFsUElJYUplSW96NVo0dDVGMk9Vdz09

Meeting ID: 579 725 7375

Passcode: 7mbhb4

V první on-line hodině si spolu přeložíme cvičení 2 na straně 11 v pracovním sešitě. Žáci, kteří se on-line hodiny nezúčastní, jej přeloží písemně, případně nahrají překlad – audio nebo video a pošlou do úterního večera. 

Samostatně si pak znova přečtete, vybarvíte a napíšete podle příkladu kočky, která bydlí v čísle 32 a doplníte zbytek cvičení. Vypracované pošlete ke kontrole

Dále se v hodině naučíme zeptat na:

How many got brothers and sisters have you got? Kolik bratrů a sester máš? 

I have got  … Mám …

I haven´t got any brothers and sisters. Nemám žádné bratry ani sestry.

Klikněte na odkaz a tam najdete výslovnost, když kliknete na „rozhlas“.

Sami si pak uděláte poslechové cvičení 1 v pracovním sešitě na straně 11- poslech. A pošlete ke kontrole.

Procvičte si ještě zájmena a čísla z předchozích týdnů - 1. procvičování, 2. procvičování, 3. procvičování.

A pak si udělejte přípravu na test v pracovním sešitě na straně 17 – celá stránka. Také ji pošlete ke kontrole. A tak jak to znáte z loňského roku. Pokud je v zadání napsáno „Dokážeš říci tato slova…“ pro Vás to znamená, že je pouze neříkáte nahlas, ale také je pak správně napíšete. A to bez NÁPOVĚDY či OPISOVÁNÍ :-). U taťky (dad) a mamky (mum) napište anglicky slova matka a otec (viz slovíčka, které jsme si psali navíc ještě ve škole).

V další hodině anglického jazyka si projdeme slovíčka z nové lekce – lekce TŘI v pracovním sešitě na straně 95 a zopakujeme si slovní spojení „I like…“ a „I don´t like …“. Tato lekce bude totiž o jídle. Slovíčka napíšeme do sešitu zezadu do „Dictionary“. Pro začátek si můžete procvičit slovíčka zde – 1. procvičování, 2. procvičování a 3. procvičování i s výslovností.

Děkuji Vám všem

Srdečně Vás zdraví

Marta Pecárová , tel. 736 227 427, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..