Matematika - 4. ročník od 9. - 13. 11. 2020

Ahojte moji milí čtvrťáci !

Konečně máme za sebou krásný slunečný víkend a musím se přiznat, že se mi do psaní nových úkolů pro Vás moc nechtělo a raději bych byla déle venku a pozorovala, až se na nebi objeví první hvězdička...       

Nebude to tento týden zas tak náročné. Příští týden však, protože se blíží čtvrtletí, bych vás chtěla poprosit, abyste  zvládli i pomocí rodičů napsat takové sebehodnocení vašich dovedností pomocí usměváků podobně, jak je tomu  na první obalové stránce pracovního sešitu vlevo. Vše předem vysvětlím a nachystám na příští týden. 

Nyní k úkolům.

1. Do školního sešitu mi samostatně vypočítejte z učebnice na str. 23 / 1  - všechny příklady. Dále vyřešte a pokuste se napsat i jednoduchý zápis, výpočet a odpověď slovní úlohy 23/2. Dále z uč. 23/ 4 vypočítejte a napište jen modrý a žlutý sloupeček - BEZ ZKOUŠKY! - Tyto ofocené úkoly potom pošlete. 

BĚHEM TÝDNE S KALKULAČKOU si doma vyzkoušejte vypočítat příklady učebnice 26 /1,2 (výsledky nikam psát nemusíte). Mějte kalkulačku (chytrý mobil) nachystanou i na naše společné hodiny. Vyzkoušíme něco společně. také si vyzkoušejte ve ŠKOLÁKOVĚ tyto úlohy.

2.  V úterý si společně na hodině vypočítáme chybějící příklady v PS str. 10 /12, 15, 16 a dokončíme i cvičení v PS na str. 11/4, 5, 6, ....co stihneme.

Pozor stálá změna!!!

NA ZÁKLADĚ SPOLEČNÉ DOMLUVY BUDE VYMĚNĚNA ON -LINE HODINA M ze čtvrtka na středu  od 10. 20 h místo vlastivědy, tak jak to bylo minulý týden a vlastivěda bude bývat ve čtvrtek od 8. 20h. Tato změna je již zapsána v rozvrhu na webových stránkách.

3. Ve středu společně probereme z učebnice str. 29 /1, 2 , 4, 5 a v PS str. 12/1,2,3,...co zvládneme.

4. Samostatně vypočítáte sloupečky z POČÍTÁME ZPAMĚTI 4 - 62, 66 a zopakujete si rýsování kružnice v PS 39 / 1, 2.

5. V PÁTEK - si společně na hodině zopakujeme TĚLESA,  pokud doma nějaký model máte - koule, krychle, jehlan, můžete se předem podívat v PS na str. 38 / 1,2 . Úkoly vysvětlím a probereme společně. Dokončíme chybějící cvičení.

Dále mějte nachystané v pátek kružítko a dokončíme v PS 39 /3, 4. Můžete si pak zkusit do velkého sešitu geometrie za úkol na další týden narýsovat svůj vlastní barevný terč.

Dokončené úkoly str. PS 38, 39 a ze školního sešitu mi pak prosím pošlete do neděle 15. 11. 2020. 

Pro rodiče: Pokud si vaše dítě s něčím nebudete vědět rady a bude potřebovat individuálně učivo vysvětlit a procvičit - určitě se ozvěte. Domluvíme si on - line doučování.

Mějte se krásně.

 Naše první hodina M bude v úterý v 9.25 hod.,

!!!POZOR!!!  Další hodina M bude pak ve středu 11. 11. 2020 -  4. vyučovací hodinu od 10.20h !!!

Další hodina M + Př budou stejně podle rozvrhu v pátek od 8.20 hod. 

Odkaz 

Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/8697187124?pwd=dVNDSW9FMEJ4OW1JSUo1VGhmcWd4dz09

Meeting ID: 869 718 7124

Passcode: 7gKTPj 

Kontakt:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Případně mi kdykoliv můžete zavolat 605 777 584.