Anglický jazyk - 2. 11. - 6. 11. 2020

Hello children.

Nejdříve posílám slíbený odkaz z minulé on-line hodiny na čtení/poslech článku v učebnici na straně 10 zde. A kdyby Vám to nešlo, tak zde.

A když už víte, co znamená slovo „live“ a například „my brother lives …“ zvládnete doplnit na straně 10 cvičení  2.

Čísla do 100 si procvičte zde - 1. procvičování, 2. procvičování, 3. procvičování (tady si procvičíte i hláskování :-) a 4. procvičování.

Ještě si procvičte i slovíčka rodina - zde, zde i jako pexeso. 

Na první on-line hodině si vysvětlíme přivlastňování a naučíme se a procvičíme si dvě přivlastňovací zájmena. Pak si je sami procvičíte v pracovním sešitě na straně 7 cvičení 2 a na straně 8 cvičení 2. Potom také poslechové cvičení na straně 7 cv. 1 – poslech.

Dobrovolný úkol pro šikulky – my family

Poslední úkol v tomto týdnu není úplně jen na tento týden – natočit video. Ti z Vás, kteří to zvládnou, Ti mi pošlou video už tento týden a ti, kteří na to potřebují víc času, Ti jej pošlou nejpozději do 14. listopadu 2020.

Pokud neumíte nahrát a poslat video, domluvíme se na odevzdání úkolu individuálně.

Úkolem je naučit se mluvit o sobě a své rodině – souvisle a zpaměti. Nejdříve řeknete, jak se jmenujete a kolik je Vám let. Pak kolik je let Vaší mamince a jak se jmenuje a totéž o tatínkovi, obou babičkách a dědečcích. Pak ještě o svém (nebo i vysněném – které byste chtěli) mazlíčkovi – jak se jmenuje a kolik je mu let případně měsíců. 

My name is … I´m … (nine). This is my family.

My mother is … (36 years old). Her name is …. My father is … (37 years old). His name is … My brother …. His name is …. My sister is …. Her name is …. 

My grandma is … (57 years old). Her name is …. My grandpa is … (59 years old). His name is … My grandma is … (57 years old). Her name is …. My grandpa is … (59 years old). His name is … 

My dog (cat, hamster, guiney pig …) is … (1 year, 2 months …). Its name is … 

Už se těším na Vaše splněné úkoly.

Srdečně Vás zdraví

Marta Pecárová , tel. 736 227 427, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Na on-line hodiny se přihlašujte tady

https://us02web.zoom.us/j/5797257375?pwd=WDFsUElJYUplSW96NVo0dDVGMk9Vdz09

Meeting ID: 579 725 7375

Passcode: 7mbhb4