Český jazyk - 2. 11. - 6. 11. 2020

Mnoho pozdravů pro Vás moji čtvrťáci a všechny u Vás doma.

Prázdniny utekly jako voda a tak teď znova do práce. V pondělí si v on-line hodině zopakujeme tvoření slova a hledání kořene slov. Pak si vše procvičte zde – 1. procvičování, 2. procvičování, 3. procvičování a 4. procvičování.

V pracovním sešitě si pak udělejte str. 14 a 15. Na straně 15 vynechte cvičení 5 a ve cvičení 6 jen slova rozdělte svislou čarou na předponu, kořen a příponu.

V další on-line hodině si společně projdeme v učebnici stranu 14 a 15. V učebnici samostatně udělejte na straně 15 cvičení 4. Pracujte podle zadání. A pošlete. Také si zkuste napsat diktát. 

Z procvičování pravopisu pro 4. ročník ZŠ mi pošlete ještě vypracovanou celou stranu 8.

Až to všechno pořádně procvičíte, tak si udělejte test zde. Nechejte si ho vyhodnotit a pošlete buď Print screen nebo jen vyfoťte monitor.

ČTENÍ

Tentokrát se vrátíme v čítance o několik stran zpět, abychom si přečetli něco o svátku, kterému říkáme „Dušičky“ – str. 23 – přečtěte celé nahlas s někým z dospělých.

Na straně 35 si přečtěte o životě pana Baranda a ústně splňte úkoly pod textem.

A i tentokrát si po přečtení básničky na str. 36 můžete i zazpívat „Kolik je na světě moří“ - zde.

Také jsem slíbila, že si upřesníme pravidla „ČTENÁŘSKÉHO DENÍKU“. 

Vzhledem k nastalé situaci bych nechala vše tak, jako to bylo vloni. Stejný doporučený seznam knih i pravidla, podle kterého si vyberete knihu ke čtení (velikost písma atd.). Zápis do čtenářského deníku se také osvědčil. Počet knih přečtených za rok se také nemění, tj. pět knih. Školní rok má 10 měsíců, což znamená, že každé dva měsíce má být zapsána do deníku jedna kniha. Na odevzdání se domluvíme až po návratu do škol. Tak ČTĚTE :-).

SLOH

Pokusíme se napsat dopis podle osnovy, kterou najdete v učebnici na straně 7 ve žlutém rámečku. Dopis bude pro mě. Napište stručně, co děláte ve volném čase. Do školního sešitu na novou stránku a třeba i s pěkným obrázkem :-)

Děkuji Vám všem.

Srdečně Vás zdraví

Marta Pecárová , tel. 736 227 427, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Na on-line hodiny se přihlašujte tady

https://us02web.zoom.us/j/5797257375?pwd=WDFsUElJYUplSW96NVo0dDVGMk9Vdz09

Meeting ID: 579 725 7375

Passcode: 7mbhb4