Nové informace k organizaci dalších školních dnů

1. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydalo v souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19 opatření k organizaci zápisů k povinné školní docházce pro školní rok 2020/2021. Zápisy budou probíhat v dubnu a bez osobní přítomnosti dětí ve škole. Podrobnější informace k zápisu na naší základní škole zveřejníme v příštím týdnu.

2. Kompletní úkoly pro žáky na další pracovní týden budou vždy připraveny na školním webu v pondělí ráno. Spolu s kolegy jsme tento týden sjednotili jejich formu a systém zadávání, naší snahou bude, aby byly přiměřené, smysluplné a pokud možno i zábavné. U žáků z druhého stupně by mělo jít v drtivé většině o úkoly, které děti zvládnou samy, tak abychom rodiče zatěžovali pokud možno co nejméně. Pod každým úkolem je uveden email, nebo telefonní číslo na konkrétního vyučujícího, kterého prosím v případě jakéhokoliv dotazu, či nejasnosti ihned kontaktujte.

3. Na pomoc rodinám, které se kvůli zavřeným školám a školkám po dobu mimořádné situace spojené s COVID-19 musí postarat o děti, byl vládou navržen zákon, který upravuje ošetřovné. Nově bude platit po celou dobu mimořádného opatření, tedy po celou dobu uzavření škol a školek, a to i zpětně. Zvyšuje se i věková hranice dítěte z 10 let na 13 let. Ti, kdo si již o ošetřovné požádali, nemusí vyplňovat novou žádost, čerpání dávky by se mělo automaticky prodloužit a ošetřovné se bude vyplácet i zpětně. Tento návrh zákona bude v příštím týdnu projednávat sněmovna a je velmi pravděpodobné, že bude schválen.

4. Na naše nové školní facebookové stránky – ZŠ Valašská Polanka, nám do zpráv začaly přicházet fotky našich žáků učících se doma. Pokud i vy máte nějakou povedenou a budete mít náladu a chuť, klidně nám ji také můžete poslat.

Přejeme klidný víkend

Petr Filgas

Ředitel školy